Livrare rapidă în doar 2 ore în București și Ilfov!
zoogo
Acasă Pisici BRIT CARE CAT GF SENSITIVE HEALTHY DIGESTION & DELICATE TASTE 400G
BRIT CARE CAT GF SENSITIVE HEALTHY DIGESTION & DELICATE TASTE 400G

Click pe imagine pentru mărire

BRIT CARE CAT GF SENSITIVE HEALTHY DIGESTION & DELICATE TASTE 400G
BRIT

BRIT CARE CAT GF SENSITIVE HEALTHY DIGESTION & DELICATE TASTE 400G

(0)
  • Doar 5 bucăți în stoc
  • Livrare prin curier în 24-48h
  • Livrare rapidă în doar 2 ore (în București și Ilfov)
  • Plată cu cardul sau ramburs
26,00 lei

65,00 lei / kg

Preț cu TVA inclus


BRIT Care Sensitive Healthy Digestion & Delicate Taste, cu aromă de curcan și somon, este o hrană uscată fără cereale pentru pisici mofturoase cu sensibilități digestive.

 

O formulă fără cereale, ușor de digerat, bogată în substanțe nutritive esențiale, pentru a asigura o absorbție cât mai eficientă și completă cu putință. Probioticele și prebioticele promovează dezvoltarea bacteriilor sănătoase din intestine și reglează procesele metabolice.

 

Beneficii:

  • Cărnuri delicat alese - curcanul și somonul au un gust îmbietor care mulțumește chiar și pe cele mai pretențioase pisici.

  • Probioticele și prebioticele contribuie la menținerea sănătății tractului gastro-intestinal și a sistemului imunitar.

  • Yucca Schidigera contribuie la reducerea mirosului scaunului.

  • Cătina albă de mare susține sănătatea rinichilor și a tractului urinar. Conținutul scăzut de magneziu și L-metionină ajută la menținerea unui pH optim al urinei de 6,0-6,5.

  • Fără cereale, fără coloranți, fără conservanți, fără OMG-uri și fără soia.

 

Calitatea Brit Care garantează o dietă echilibrată bazată pe ingrediente de calitate superpremium, cu multe beneficii pentru sănătatea pisicilor.

carne proaspătă de curcan (26%), somon deshidratat (26%), mazăre galbenă (16%), năut (11%), grăsime de pasăre (conservată cu tocoferoli, 8%), rădăcină uscată de cicoare (2,5%), mere uscate (2%), ulei de somon (2%), ficat hidrolizat de pui (2%), drojdie de bere (2%), semințe de in (1%), mușețel uscat (0,5%), minerale, cătină albă uscată (0,3%), merișoare uscate (0,2%), fructo-oligozaharide (0,015%), mannan-oligozaharide (0,015%), Mojave yucca (0,008%), Lactobacillus acidophilus HA - 122 inactivat (15x109 celule/kg).

Proteină: 32 Grăsimi: 16 Cenușă: 7.5 Fibre brute: 1.5 Constituenți analitici: Proteina, Grasimi, Cenusa, Fibre, Umiditate, Calciu, Fosfor

vitamina A (3a672a) 20 000 U.I., vitamina D3 (E671) 800 U.I., vitamina E (3a700) 600 mg, vitamina C (3a312) 300 mg, taurină (3a370) 2 500 mg, L-carnitină (3a910) 50 mg, clorură de colină (3a890) 2 500 mg, biotină (3a880) 2 mg, vitamina B1 (3a821) 10 mg, vitamina B2 12 mg, niacinamidă (3a315) 50 mg, D-pantotenat de calciu (3a841) 40 mg, vitamina B6 (3a831) 10 mg, acid folic (3a316) 2 mg, vitamina B12 0,04 mg, zinc (3b606) 120 mg, fier (3b106) 45 mg, mangan (3b504) 55 mg, iodură de potasiu (3b201) 4 mg, cupru (3b406) 10 mg, seleniu (3b8.10) 0,2 mg, L-metionină (3c305) 2 000 mg.

Greutate Cantitate (g/zi)
2-3kg 30-40g
3-5kg 40-65g
5-7kg 65-75g
7-9kg 75-90g

 

    • Ajustaţi cantitatea de hrană necesară pentru a menţine greutatea optimă. Dacă nu sunteţi sigur, adresaţi-vă medicului veterinar.
    • Utilizaţi pentru prima dată acest tip de hrană? Amestecaţi cantităţi în creştere din hrana nouă cu cantităţi în scădere din hrana veche timp de 7 zile.

 

    • Asiguraţi-vă că apa proaspătă este întotdeauna disponibilă!
    • Nevoile nutriționale ale animalelor de companie se pot schimba odată cu vârsta. Cereţi sfatul medicului veterinar la fiecare control.
Specie
Pisici
Varsta
Adult
Calitate Hrana
Ultra-Premium
Monoproteic
Nu
Metoda de preparare
Uscata prin extrudare
Ambalaj
Resigilabil, Sac
Gama
BRIT Care
Producator
VAFO PRAHA
Interval Greutate
200 g - 500 g, 5 kg - 10 kg
Aroma
Curcan, Somon

Recenzii

Scrie o recenzie pentru "BRIT CARE CAT GF SENSITIVE HEALTHY DIGESTION & DELICATE TASTE 400G"

Nicio recenzie încă. Fii primul!

Q&A

Pune o întrebare despre "BRIT CARE CAT GF SENSITIVE HEALTHY DIGESTION & DELICATE TASTE 400G"

Nu există întrebări încă. Fii primul care întreabă!

S-ar putea să-ți placă

Doar 1 buc. ROYAL CANIN KITTEN STERILISED 2KG

ROYAL CANIN KITTEN STERILISED 2KG

125,00 lei

62,50 lei / kg

Indisponibil ROYAL CANIN MOTHER AND BABY CAT 1-4 LUNI 400GR
Doar 3 buc. ROYAL CANIN KITTEN 400GR

ROYAL CANIN KITTEN 400GR

36,00 lei

90,00 lei / kg

Doar 2 buc. ROYAL CANIN KITTEN STERILISED 6-12 LUNI 400GR
Doar 3 buc. ROYAL CANIN KITTEN 1.2KG

ROYAL CANIN KITTEN 1.2KG

100,00 lei

83,33 lei / kg